Friday, July 12, 2013

Illarramendi is officially a Real Madrid player

Illarramendi is officially a Real Madrid player now.


Beata ne shitje !!! Super qmim

Beati ne shitje 50 Euro Per me shume informata kontaktoni ne facebook :
https://www.facebook.com/ebeatzproduction

Wednesday, July 10, 2013

Labi ft Blero , Young Ghetto - Let kallet bota 2013 Shkarko MP3


Labinot Tahiri dhe Blero ne bashkpunim me reperin Young Ghetto prezentojn kengen e tyre me te re te quajtur 'Let kallet bota'.

Youtube : http://www.youtube.com/watch?v=vQKyAX-uRv8&feature=youtu.be

Shkarko : http://www.sendspace.com/file/q9vjfp

Çmend Tyga, koncert për mbamendje

Superylli amerikan, Tyga, ka performuar të martën mbrëma në kryeqytetin tonë. Dhe, reperi
amerikan i tejkaloi të gjitha pritjet, duke grumbulluar mijëra të rinj adhurues të muzikës hip hop, në klubin më të madh në Kosovë, Industry.

Tyga arriti në aeroportin e Prithtinës në ora 20:00 dhe nga aty la përshtypjen e parë se do të jetë një natë e paharruar, duke u shfaqur tejet i fokusuar.
Teksa ai po bëhej gati në ‘master suite’ të hotel Emerald, organizimi i jashtëzakonshëm i NextLvel dhe Industrys filloi në ora 22:00. Mijëra të rinj iu drejtuan dyerve të Industry club, që ishte mikpritës i këtij koncerti që nuk do të harrohet lehtë.
Me të hyrë në vendin ku do të mbahej koncerti, impiantin gjigant të Industrys, ajo që la përshtypje fantastike ishte skena e nivelit ndërkombëtar, i cili krahas zërimit dhe ekraneve LED, i bëri fansat të mos ndihen sikur në vendin tonë, por në ndonjë koncert amerikan.
Teksa akrepat u prekën dhe kaloi mesnata, atmosfera u nxeh jashtëzakonisht shumë nga Dj Blunt dhe Real 1, të cilët promovuan albumin e ri dhe performuan hitet më të mëdha të hip hopit ndërkombëtar.
Dhe, në ora 1:00, ashtu siç ishte paralajmëruar, Tyga, i shoqëruar nga disa pjestarë të ekipit të tij dhe shumë truproje, u ngjit në skenën madhështore të Industrys, duke vënë në ekstazë rreth katër mijë persona të pranishëm në këtë koncert.
Tyga e vërtetoi se është një prej reperëve më në formë, duke performuar ‘live’ pa ndërprerje hitet e tij më të mëdha bashkë me publikun kosovar.


Ai performoi në fillim hitet “Dope” dhe bashkëpunimet me Drake, Chris Brown dhe Wiz Khalifa, ndërsa momenti kulminant u shënua kur Tyga, i cili në një ‘out-fit’ tipik për reperët amerikanë ftoi disa prej vajzave që erdhën për ta shikuar në këtë koncert që ato të ngjiten në skenë.
Tyga performoi me vajzat dhe i mbajti disa minuta në skenë, teksa edhe ia dedikoi njërës prej tyre një prej këngëve të tij, duke shfaqur kujdes të jashtëzakonshëm për gjininë femërore, që në numër ishte më i madh se sa gjinia mashkullore.
Tyga performancën e tij e mbaroi me këngët “Rack City” dhe “Molly”, të cilat e finalizuan një prej koncerteve me performancat dhe organizimin më të mirë në vitet e fundit.


Në ndërkohë, mediat televizive, KTV dhe Klan Kosova tentuan që të marrin një prononcim nga Tyga, por për shkaqe kontraktuale nuk i ishte lejuar kjo gjë nga menaxhmenti dhe shoqëruesi shqiptar i Tygas, Nexhat Morina. Ky i fundit u ka kërkuar falje këtyre mediave pse nuk kanë mundur të realizojnë një intervistë dhe pse janë trajtuar në një mënyrë të tillë nga sigurimi i reperit.
Sidoqoftë, Telegrafi nuk ka pasur probleme dhe ka qenë vazhdimisht pranë reperit dhe ka mësuar po ashtu se Tyga është ndarë jashtëzakonisht i kënaqur nga publiku kosovar dhe nga klubi Industry, teksa ka dhënë premtimin se mund të kthehet vitin e ardhshëm në rast të organizimit të ndonjë hip hop festivali.
Festa vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit me Dj Blunt dhe Real 1, teksa atmosfera u bart edhe në pishinën fantastike të Industrys dhe restorantin e bukur të tij.

Ky-Mani Marley me 6 Gushte ne Prishtine ?

Po po Ky-Mani Marley do performoj ne Prishtine ne Industry Club me daten 6 Gushte. Kete e vertetoj edhe vet Ky-Mani Marley ne faqen e tij zyrtare ne Facebook

Rrefehet Moses dhe Azpilicueta...

Sportet e preferuara tè Moses dhe Azpilicueta...

Victor Moses - si i vogel mè pèlqente Basketbolli, nè fakt kam qene njè basketbollist por pèr njè kohe tè shkurt pasi qè normalisht sporti im i preferuar mbetet Futblli, NBA mè pèlqen jasht mase dhe basketbollisti qè preferoje mbetet Kobe Bryant.

Cesar Azpilicueta - sporti tè cilen e kam praktikuar kur kam qene mè i ri ishte Basketbolli kam luajtur pèr 3 vite nè njè ekip profesional mirpo une zgjodha futbollin dhe vazhdoje tè luaj.

Juan Mata asistuesi i frikshem !

EL'MAESTRO qe ne sezonin 2012/13 shkeli gjithe planetin me statistikat e tije te frikshme duke e bere mesfushorin larg me te mirin ne planet ,pritet qe te shkelqej edhe me shum ne sezonin e tije te 3't ne Chelsea

Sa Asistime mendoni se do ti beje MAESTRO MATA ne sezonin 2013/14 ???